Головна | | Мій профіль | Вихід Ви увійшли як Гість | Група "Гости" | RSS

   
 Мартоніська загальноосвітня школа І-ІІІступенів
 Новомиргородської  міської ради  Кіровоградської області
   
 Меню сайтуДистанційне навчання

Всеукраїнська школа онлайн: розклад уроків на другий тиждень | Нова українська школа

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук


Міні-чат
200

Адміністратор
сайту

Кваша Н.В.
kvashanata@ukr.net
Веб-сайт


Головна » 2013 » Серпень » 7 » Перший урок у 2013-2014 році присвячений 75-й річниці утворення Кіровоградської області. Матеріали до уроку.
09:09
Перший урок у 2013-2014 році присвячений 75-й річниці утворення Кіровоградської області. Матеріали до уроку.


Кіровоградський області - 75 років
Розпорядження голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради від 27 грудня 2012 року № 790-р/449-гр "Про підготовку та відзначення 75-ї річниці утворення Кіровоградської області".

Наказ директора департаменту освіти і науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації від 21 березня 2013 року № 61 "Про затвердження плану заходів департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації щодо підготовки та відзначення 75-ї річниці утворення Кіровоградської області".
Матеріали для проведення Першого уроку 
в 2013/2014 навчальному році,  
присвяченого 75-й річниці утворення Кіровоградської області
 

 

 

Слово методиста: методичний посібник адресовано педагогам навчальних закладів міста, Кіровоград,  с. 2013.

  Скачати посібник (Розробки укроків)

У посібнику вміщено Методичні рекомендації до проведення першого уроку в начальних закладах у 2013/2014 навчальному році


СЛОВО МЕТОДИСТА


частина 1
 

ЦЕНТР МЕТОДИЧНОЇ ТА СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ  КІРОВОГРАДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

  

Методичні рекомендації

до проведення Першого уроку

в навчальних закладах міста

у 2013/2014 навчальному році

 

 

 Кіровоград 2013


 

Слово методиста: методичний посібник адресовано педагогам навчальних закладів міста, Кіровоград,  с. 2013.

 

У посібнику вміщено Методичні рекомендації до проведення першого уроку в начальних закладах у 2013/2014 навчальному році

  

Друкується за рішенням методичної ради центру методичної та соціально-психологічної служби управління освіти Кіровоградської міської ради (протокол № 5 від 07.06.2013 року)

 

 

Упорядники:

Пахолівецька М.В., директор центру методичної та соціально-психологічної служби управління освіти Кіровоградської міської ради;

Шаповалова Т.А., методист центру методичної та соціально-психологічної служби управління освіти Кіровоградської міської ради

Паращук А.О., методист центру методичної та соціально-психологічної служби управління освіти Кіровоградської міської ради

 

        

 


Відповідальні за випуск:

Костенко Л.Д., начальник управління освіти Кіровоградської міської ради;

Пахолівецька М.В., директор центру методичної та соціально-психологічної служби управління освіти Кіровоградської міської ради.


 

Методичні рекомендації

щодо проведення Першого уроку у 2013 ­– 2014 навчальному році

за темою: «Кіровоградщина – мій рідний край»,  присвяченого 75-річчю утворення Кіровоградської області

Новий 2013/2014 навчальний рік в освітніх закладах України розпочнеться з урочистостей, присвячених Дню знань. Використання розмаїття етнічних культурних надбань регіонів нашої країни: пісень, віршів, танців – прикрасить свято та надасть можливість скористатись нагодою ознайомлення з особливостями національного складу України.

Кіровоградщина – неповторний куточок  України,  серце і душа  степового краю.  Мальовничі ландшафти, помірний  клімат, багато земних скарбів, мудрість доброзичливих та працьовитих людей, віками сформований самобутній слав’янський менталітет - все це теплом і щирістю захоплює у добровільний полон усіх тих, хто народився та виріс, або хоч раз побував у цих благодатних місцях,  які відомі багатою та самобутньою історією. Наш край знаний на весь світ як такий, що дав людству багато  відомих імен невтомних трударів, геніальних учених, талановитих митців і письменників, громадських діячів та політиків, життя і праця яких істотно вплинули на розвиток суспільства. Як і в минулому, сучасна Кіровоградщина  є  одним із найбільших агропромислових регіонів України та географічним центром України, її серцем.

Враховуючи розпорядження голови обласної державної адміністрації від 28.12.2012 року № 790-р/449-гр  «Про відзначення 75 – річчя від дня утворення Кіровоградської області» рекомендуємо Перший урок у 2013-2014 навчальному році присвятити 75 – річчю утворення Кіровоградської області.

Метою Першого уроку у 2013 – 2014 навчальному році  є:  узагальнення знань історії, культури свого народу, його традицій, звичаїв і обрядів; розуміння важливості української мови як основи духовної культури нації; виховання почуття патріотизму, розвиненої правосвідомості, культури міжетнічних відносин; формування толерантного ставлення до представників інших народностей, шанобливе ставлення до їх культури, релігії, традицій.

Зміст першого уроку в цьому навчальному році слід підпорядковувати реалізації таких завдань:  поглиблення історичної пам`яті про минуле рідного краю і тим самим сприяти вихованню патріотизму учнівської та студентської молоді, зміцненню  громадянських якостей; на прикладах основних подій показати становлення Кіровоградської області  як однієї з провідних областей незалежної Української держави, окреслити її вагому роль в розвитку історії, культури, економіки, науки держави, особливо у галузі кораблебудування; сприяти формуванню в учнів етнічної та національної самосвідомості, мовної культури, духовної єдності населення усіх регіонів області, толерантного ставлення до інших народів, культур і традицій.

Форма проведення Першого уроку, методи, засоби та прийоми роботи мають відповідати віковим особливостям учнів (година спілкування, зустріч, конкурсно-ігрова програма, вікторина, турнір знавців, колективна творча справа, свято-презентація, усний журнал, конкурс-інсценізація, диспут, брейн-ринг, сократівська бесіда, презентація, круглий стіл, прес-конференція, відкрита кафедра, творчий портрет, тематичний діалог, інтелектуальна гра, подорож-казка тощо).

Особливу увагу треба приділити проблемам усебічного розвитку культури міжетнічного спілкування, рішучого подолання проявів націоналізму та націонал-шовінізму, усунення причин, що їх породжують. Необхідно звернути увагу старшокласників, що свідомий громадянин України є насамперед морально стійкою людиною, яка веде здоровий спосіб життя, є працьовитою, милосердною людиною, без шкідливих звичок тощо. 

Підбираючи матеріал до уроку, педагоги повинні врахувати географічне розташування, кліматичні умови, соціальний та економічний розвиток області, демографічну ситуацію,  використати історію нашої області, діяльність відомих земляків минулого та сучасності, звернутися до джерел народної пам’яті.

Рекомендуємо на першому уроці розкрити питання розвитку економіки, освіти, охорони здоров'я, духовної культури, туризму, надбань,  традицій.

Змістовно провести урок допоможуть запрошені гості: учасники історичних подій, політичні діячі, письменники, знавці і шанувальники історії рідного краю, вчені.

 З метою підвищення емоційного сприйняття у процесі проведення  Першого уроку рекомендується використовувати музичні та літературні твори, відеоролики, мультимедійні презентації, фрагменти документальних фільмів, які висвітлюють минуле та сьогодення Кіровоградщини.

Результатом уроку повинно стати розуміння учнями, що історія Кіровоградської області не проста.  Йдучи тернистими шляхами, через століття, крізь сутінки бездержавності та колючий дріт,  історія дозволила кіровоградцям пронести почуття національної ідентичності та єдності.

У процесі підготовки до Першого уроку для учнів початкової школи важливо добирати матеріал, що сприятиме формуванню здатності дитини усвідомлювати приналежність до української держави, шанувати історію і мову свого народу, поважати батьків, знати культуру свого краю, дотримуватись моральних та етичних норм спілкування.

Оскільки в молодшому віці у дітей домінує образне мислення, враховуючи психофізіологічні особливості дітей молодшого шкільного віку, бажано надати перевагу ігровим формам роботи, діалогічному спілкуванню. Під час проведення Першого уроку найхарактернішими можуть бути такі форми роботи: ситуаційно-рольова гра, сюжетно-рольова гра, інсценування, гра-бесіда, екскурсія, ігрова вправа, уявна подорож, перекличка повідомлень тощо.

Елементами уроку можуть бути вікторина «Кіровоградщина  в загадках, прислів’ях та приказках», конкурс на кращий віночок пісень рідного краю «Заспіваймо пісню веселеньку», виставка дитячих малюнків, фотографій тощо.

 Можна познайомити дітей з гербаріями рідного краю, організувати екскурсії в природу.

Використання наочності на Першому уроці в початковій школі є обов’язковим. Такими матеріалами можуть стати репродукції краєвидів Кіровоградщини, національне вбрання свого регіону, портрети відомих діячів історії, політики, культури, фотокартки самих дітей, їхніх родин.

Зміст уроку для учнів основної школи рекомендуємо спрямувати на формування патріотичних почуттів, національної самосвідомості, правової й політичної культури, усвідомлення взаємозв’язку власної долі з долею Батьківщини, шанобливого ставлення до батьків, учителів, громади, символіки держави та свого краю, архітектурних пам'яток, об'єктів історичного і географічного краєзнавства.

На уроці в основній школі можна започаткувати проектну діяльність під гаслом «Велична і свята моя рідна земля», оголосити проведення акцій, творчих конкурсів пісень, творів, віршів, театральних композицій: «Кіровоградщина неповторна, єдина, свята», збір інформації «Славні імена» (про видатних діячів Кіровоградщини минулого та сьогодення), турнір шкільних поетів.

Урок для учнів старшої школи доцільно розпочати  коротким екскурсом в історію рідного краю,  висвітлити сучасний спосіб організації життєдіяльності суспільства, спосіб життя і виховання в сім’ї. Підкреслити, що любов до рідного краю, повага до батьків, знання свого родоводу є джерелом, котре живить патріотизм молодої людини, її любов до Батьківщини.

Презентація матеріалів про культурно-етнографічні особливості населення Кіровоградщини, історичні події на її території, світоглядні уявлення, вірування свого регіону через призму загальноукраїнської й світової культури сприятиме формуванню ціннісного ставлення до Батьківщини та свого краю, рідної мови як духовної цінності, активної громадянської позиції, ідентифікації себе з українським народом.

Завданням учителя є максимальне використання потенціалу знань учнів, їхніх творчих здібностей та обдарувань. Педагог повинен звернути увагу на культуру спілкування, стимулювати розвиток гуманних якостей учнів. Вони повинні чітко засвоїти, що кожен має право висловити свою думку і бути почутим.

 

 Скачати посібник (Розробки укроків)

 

 

 

 

 

 


 


Переглядів: 5797 | Додав: РОМАШКА | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Усі смайли
Код *: